Akcja charytatywna - Życzliwi dla Grzesia

W sobotę 9 kwietnia br. odbyła się akcja charytatywna pod patronatem Burmistrza Miasta – „Życzliwi dla Grzesia”. W tym dniu komitet organizacyjny - pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu - partnerzy akcji oraz liczni wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie Grzesia Woźniaka.

Podczas akcji odbyła się aukcja, na której licytowane były przedmioty nie dostępne w sprzedaży, m.in. maskotki policyjne i straży pożarnej, prace wykonane przez kadrę i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – palmy, stroiki, jaja wielkanocne, tort w kształcie serca i wiele innych rzeczy.
Ponadto swoje stoiska z pięknymi wyrobami okolicznościowymi wystawiły również Domy Pomocy Społecznej „Jutrzenka” i „Ostoja” oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia. Dochód ze sprzedaży również został przeznaczony na leczenie Grzegorza.
Jak zawsze nie zawiodła nas Policja i Polmiś, który włączył się do kwestowania.

Każdy kto podczas akcji odczuwał głód mógł degustować 19 rodzajów ciast upieczonych przez pracowników Ośrodka i wolontariuszy.
Główną atrakcją akcji charytatywnej był teatrzyk kukiełkowy „Kopciuszek” w wykonaniu pracowników Ośrodka i wolontariuszy.
Jednym słowem … „oj działo się u nas działo w minioną sobotę”.


Efekt jest namacalny – 5 210,85 zł i 28,94 euro.

Szczegółowe sprawozdanie wymagane zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych ukaże
się niezwłocznie.


Tekst:
Halina Maliwiecka
Kierownik MOPS w Zgorzelcu

 

Zobacz więcej w galerii Akcja charytatywna - Życzliwi dla Grzesia


 

 

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk