Dzień Dziecka 2014

Dnia 01.06.2014r. w Forcie Bolka i Lolka w Parku A. Błachańca odbył się Miejski Dzień Dziecka. Ośrodek był jednym z partnerów przedsięwzięcia. Nasi Pracownicy przygotowali bogatą ofertę włączając do tego co już się sprawdziło wiele nowych atrakcji:

Kreatywne warsztaty:
- zakręcone układanki
- malowanki – wyklejanki
- kartka z pomysłem
- ciasteczkowo
• Salonik piękności
- malowanie buziek
- warkoczyki
• Kącik Malucha
• Zmagania sportowe m. in.:
- wyścigi w tunelach
- skoki przez linę
- połów rybek
- zabawy z chustą Klanza.
- skoki w spodniach

Radości i zabawom nie było końca. Największą atrakcją dla najmłodszych były klocki MEMO wykonane we własnym zakresie przez pracowników Ośrodka. Dzieci chętnie poddawały się metamorfozie w saloniku piękności i rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, w szczególności skoki przez linę i połów rybek. Potrzebujący odpoczynku prezentowali swoje talenty na warsztatach kreatywnych – każdy znalazł coś dla siebie.

Ośrodek sfinansował koszty realizacji działania środowiskowego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzień Dziecka wpisuje się w Programu ograniczania strat i szkód osób z problemem alkoholowym klientów MOPS, którego celem jest m. in.
• Pomoc rodzinom w szczególności dotkniętym problemem alkoholowym
• Przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczeniem społecznym
• Integracja ze środowiskiem lokalnym.

Wśród uczestników imprezy były nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy włączali się do zabawy, pomagali i kibicowali swoim pociechom. Dzięki takim działaniom wzmacniane są więzi rodzinne, promowany jest zdrowy styl życia wolny od nałogów. Dzieci, młodzież, dorośli zachęcani są do integracji, wspólnej zabawy, aktywności i do właściwego spędzania wolnego czasu jako alternatywy wobec patologii.
 
Zobacz więcej w galerii zdjęć

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk