Dzień Dziecka 2015

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
                                                                              Janusz Korczak
 

Dnia 31.05.2015r. w Forcie Bolka i Lolka w Parku A. Błachańca odbyła się zabawa dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który nie pozwolił nudzić się nie tylko najmłodszym mieszkańcom, ale również ich opiekunom. Ośrodek był jednym z partnerów przedsięwzięcia. Nasi Pracownicy zorganizowali kreatywne warsztaty - zakręcone układanki, malowanki-wyklejanki; salonik piękności - malowanie buziek, doczepianie warkoczyków; kącik malucha; zmagania sportowe – skoki w workach, przeciąganie liny, połów rybek, zabawy z z chustą Klanza. Pozostali organizatorzy również zapewnili dzieciom liczne atrakcje m. in. warsztaty cyrkowe, mały survival, plener malarski.
Pracownicy Ośrodka szeroko rozpropagowali przedsięwzięcie wśród swoich klientów i zachęcali do udziału. Warsztaty przygotowane przez MOPS cieszyły się dużą popularnością i miały wielu odbiorców. Na twarzach głównych bohaterów imprezy malował się uśmiech.
Wśród uczestników imprezy były nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy włączali się do zabawy, pomagali i kibicowali swoim pociechom. Miejski Dzień Dziecka stał się okazją do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzięki takim działaniom wzmacniane są więzi rodzinne, promowany jest zdrowy styl życia wolny od nałogów. Dzieci, młodzież, dorośli zachęcani są do integracji, wspólnej zabawy, aktywności i do właściwego spędzania wolnego czasu jako alternatywy wobec patologii. Tak więc, organizacja Dnia Dziecka wpisuje się w Programu ograniczania strat i szkód osób z problemem alkoholowym klientów MOPS, którego celem jest m. in.
• Pomoc rodzinom dotkniętym problemem alkoholowym
• Przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczeniem społecznym
• Integracja ze środowiskiem lokalnym.

 Zobacz więcej w galerii zdjęćdzien-dziecka-2015-2

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk