Dzień Dziecka 2016

Pracownicy Ośrodka włączyli się w organizację festynu rodzinnego z okazji „Dnia Dziecka”, który miał miejsce w dniu 04.06.2016r. w godzinach od 15.00 do 18.00 na terenie Fortu Bolka i Lolka usytuowanym w Parku miejskim im. A. Błachańca w Zgorzelcu.

Przygotowaliśmy:
• Zabawy kreatywne z chustą animacyjną.
• Salonik piękności m.in. malowanie twarzy, robienie warkoczyków.
• Kącik malucha: dmuchany zamek, malowanki.
• Kreatywne warsztaty: tworzenie przyborników szkolnych z tekturowych rolek, tworzenie kolorowych masek, wiatraczków, nakrętkowych obrazków, zakładek do książek oraz kartek okolicznościowych.

Podczas udziału w warsztatach zarówno dzieci, jak i ich rodzice rozwijali sprawność manualną i rozbudzali swoją wyobraźnię, dzieci uczyły się samodzielności. Najmłodsi uczestnicy warsztatów okazywali radość z wykonanych dzieł, które mogły zabrać do domu.

Ogromnym powodzeniem cieszył się również salonik piękności, gdzie dzieci poprzez dobór odpowiedniej charakteryzacji mogły wcielić się w wybraną postać z bajki czy ulubione zwierzątko.

Przygotowane atrakcje służyły pogłębianiu więzi pomiędzy poszczególnymi członkami rodzin w różnym wieku, służyły integracji, a także miały na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, co wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  

Zobacz więcej w galerii zdjęć
 

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk