Festyn Spotkajmy się - Poznajmy się 2013r.


W dniu 06 września 2013r. na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu zorganizowaliśmy w ramach projektu Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego festyn pn.”Spotkajmy się-Poznajmy się”. Pomocy organizacyjnej udzieliły instytucje i osoby prywatne współpracujące z Ośrodkiem oraz uczestnicy projektu.

W oparciu o motto Unii Europejskiej: „ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI” zaprezentowano w zajęciach warsztatowych i zabawach wybrane państwa UE m. in. Włochy- wyrób biżuterii z makaronu, Holandia - kwiaty, Francja - ciasteczkowo, Grecja- plac sportowy, Niemcy - poczęstunek (kiełbaski), Polska - malowanie buziek, warkoczyki, kraina malucha, łowienie rybek. Każde państwo promowała tablica z flagą i ciekawostkami o danym kraju.
Przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji. Na scenie swój talent muzyczny i taneczny zaprezentowały dzieci. Chętni korzystali z przejażdżki motocyklami i trabantami. Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna zaprezentowały wozy służbowe. Dużą atrakcją dla najmłodszych była zabawa na dmuchanym zamku.

W trakcie festynu działało stoisko unijne, gdzie można było uzyskać informacje na temat działań i rezultatów projektu, obejrzeć wystawę projektową, otrzymać ulotki promujące UE i projekt.
Festyn był również okazją do promocji projektów realizowanych przez Ośrodek w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na stoisku profilaktycznym dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie profilaktyki uzależnień, rozwiązać krzyżówki przygotowane przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Zgorzelcu, wykonać własnoręcznie zakładki do książek. Najbardziej zaangażowane dzieci otrzymały nagrody.

Opiekę medyczną, jak co roku, zapewniła Grupa Ratownicza IZA MED Pani Izabeli Gałek.

Sprawienie radości uczestnikom było możliwe dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej, wsparciu władz miasta oraz partnerów zaangażowanych we współpracę w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy partnerom za wsparcie naszych działań.

Zobacz więcej w galerii Festyn "Spotkajmy się - Poznajmy się"

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk