Festyn Spotkajmy się-Poznajmy się 2014

W dniu 13.06.2014r. na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się festyn integracyjny pn. „Spotkajmy się-Poznajmy się” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu w ramach projektu Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA … współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ośrodek przy współudziale partnerów – instytucji i osób prywatnych oraz uczestników projektu unijnego przygotował wiele atrakcji.
Festyn prowadziła Pani Renata Rosiejak – pracownik Ośrodka Po części oficjalnej (powitanie wszystkich przybyłych przez Zastępcę Kierownika Panią Wiolettę Pawluk, informacja o projekcie i współfinansowaniu działania przez UE z EFS przekazana przez kierownika projektu Panią Beatę Łabieniec, przemówienie Pani Jolanty Ptak Sekretarz Miasta Zgorzelec i podziękowanie partnerom oraz sponsorom akcji – wręczenie dyplomów) została wystawiona bajka profilaktyczna „Targ Motyli” autorstwa Pani Marzeny Kata. Dużą atrakcją była podróż odkrywcy przez kraje Unii Europejskiej dająca możliwość poznania fauny, flory i ciekawostek o tych państwach. Każde państwo promowała tablica z flagą i ciekawostkami o danym kraju. Prezentację wzbogaciły konkurencje sportowe m.in. wyścig ślimaków, toczenie sera, szwajcarska precyzja, wstęp do hiszpańskiego rodeo, igrzyska olimpijskie (wyścigi w rydwanach, skoki w spodniach, rzut pizzą …) i warsztaty z fantazją: wykonanie motyli, masek zwierząt, latawców. Z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej Ośrodek przygotował specjalną tablicę. W trakcie festynu działało stoisko unijne, gdzie można było uzyskać informacje na temat działań i rezultatów projektu, otrzymać ulotki promujące UE i projekt.

Jak co roku przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji. Na scenie swój talent muzyczny i taneczny zaprezentowała Margerita Sieradzka, Julia Szczurek, Sandra Wojtków - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Maja Śmigaj uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. Chętni korzystali z przejażdżki motocyklami. Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna zaprezentowały wozy służbowe. Dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Basket była możliwość sprawdzenia celności rzutu do kosza. Bogata oferta dla najmłodszych była realizowana w kąciku Malucha m.in. układanie puzzli, malowanki, maskotki, zabawa na dmuchanym zamku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje przygotowane przez zgorzeleckich harcerzy: łucznictwo i pokaz strzelecki.

Festyn był również okazją do promocji projektów realizowanych przez Ośrodek w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na stoisku profilaktycznym dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie profilaktyki uzależnień, rozwiązać krzyżówki przygotowane przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Zgorzelcu, przebadać się smokolajzerem, a także uzyskać informacje od członków Stowarzyszenia Al.-Anon o udzielanej pomocy.
Opiekę medyczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
Zaproszeni goście korzystali nieodpłatnie z konsumpcji – gorących kiełbasek, gofrów, napojów.
Sprawienie radości uczestnikom było możliwe dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej oraz z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także wsparciu władz miasta oraz partnerów zaangażowanych we współpracę w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy!

Zobacz więcej w galerii zdjęć

 

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk