Festyn Spotkajmy się – Poznajmy się 2011


2 września 2011 r. na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się festyn pn.”Spotkajmy się-Poznajmy się”. Była to otwarta impreza integracyjna zorganizowana jako działanie środowiskowe w ramach projektu Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu współfinansowanego przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Festyn został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu przy pomocy instytucji i osób prywatnych wspierających naszą działalność. Do organizacji festynu czynnie włączyły się również osoby biorące udział w projekcie z bieżącej i poprzednich edycji.

Gośćmi festynu byli: Pani Jolanta Ptak - Sekretarz Miasta Zgorzelec, radni, sponsorzy, uczestnicy projektu unijnego i mieszkańcy miasta. Oficjalne otwarcie festynu należało do Kierownika Ośrodka Pani Haliny Maliwieckiej. Następnie wystąpiła Beata Łabieniec - Kierownik projektu unijnego, która przedstawiła działania i rezultaty projektu. Szerszych informacji w tym zakresie można było uzyskać na stoisku promującym Unię Europejską. Stoisko unijne oferowało ponadto wystawę fotograficzną z działań realizowanych w projekcie od 2008 r. i ulotkę z informacjami o Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki i rezultatach projektu.


Program imprezy obfitował w liczne atrakcje przygotowane przez pracowników Ośrodka
i instytucje stale z nim współpracujące. Najmłodsi wykonawcy, uczestniczki projektu „Wakacje
z MOPS-em
” realizowanego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oczarowali widownię tańcem grupowym i solówkami, a Kamil Jeżowski wykonaniem piosenki „Moja fantazja”. W tym roku swój talent sceniczny zaprezentowały również Pani Helena Strzemińska i Pani Agnieszka Wawryszyn - uczestniczki projektu Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu wcielając się w role Charliego Chaplina i jego narzeczonej.

Duże zainteresowanie wzbudziła liczna grupa motocyklistów na swoich fantastycznych maszynach i możliwość przejażdżki, która podobnie jak w latach ubiegłych znalazła wielu chętnych wśród dzieci i dorosłych. Najmłodsze dzieci spędzały czas w „Krainie malucha”, która oferowała szereg atrakcji m.in. kącik rysunkowy, bujak elektryczny, dmuchane zamki, zabawki – klocki i puzzle edukacyjne itd. Dzieci chętnie korzystały ze stoiska fryzjerskiego, malowania buziek i tatuażu.
Na stoisku profilaktycznym wszyscy zainteresowani (dzieci i dorośli) mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie uzależnień lub wykonać prace plastyczne na ten temat. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w galerii. Nagrody dla uczestników konkursu zostały sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na stoisku można było również zapoznać się z innymi projektami realizowanymi przez Ośrodek
w ramach tego programu.

Przeprowadzone zostały konkurencje sprawnościowe grupowe dla osób z różnych grup wiekowych: „Łowienie ryb”, „Wielka stopa”, „Mistrzostwa w pieczeniu naleśników”, „Bieg na nartach latem”. O doping dla rywalizujących i komentarz rozgrywanych konkurencji zadbały prowadzące festyn Pani Marzena Kata i Pani Renata Mikołajczyk – pracownice Ośrodka oraz kibicujący uczestnicy festynu. Tradycyjnie przez cały czas trwania festynu działał plac sportowy oferujący różne konkurencje i gry sprawnościowe. Na placu przeprowadzono konkurs „Rzut do kosza” z nagrodami ufundowanymi przez Pana Tadeusza Łupkowskiego. Pomocy w prowadzeniu stoisk udzieliła młodzież ze Zgorzeleckiego Parlamentu Młodzieży.


Wzorem lat ubiegłych Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna prezentowały wozy służbowe
z wyposażeniem. Niespodzianką dla wszystkich uczestników festynu był pokaz Straży Pożarnej uwieńczony „wyczarowaną” tęczą - symbolem z plakatu projektu unijnego.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali, jak co roku, ratownicy medyczni - Pani Irena Bonarska i Pan Zbigniew Góral z firmy IZA MED.
Zaproszeni goście korzystali nieodpłatnie z konsumpcji – gorących kiełbasek, gofrów i ciasta (wypieki pracowników Ośrodka i uczestniczki projektu unijnego).
Organizacja festynu została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zobacz więcej w galerii Festyn Spotkajmy się - Poznajmy się 2011
 

 

Czwartek 20 czerwca 2024

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk