Festyn „Spotkajmy się – Poznajmy się” 2012

Dnia 7 września 2012r. na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się Festyn pn.”Spotkajmy się-Poznajmy się” zorganizowany przez pracowników Ośrodka oraz instytucje i osoby prywatne wspierające naszą działalność. Do organizacji festynu włączyli się również uczestnicy projektu.

Festyn prowadziły Pani Marzena Kata i Pani Renata Mikołajczyk. Program imprezy obfitował w liczne atrakcje. Swój talent sceniczny zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu. Swoim tańcem oczarowała widownię Majka Śmigaj – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5. Wiele uśmiechu i radości zebranym przysporzyły maskotki Myszki Miki i Kaczora Donalda, w postacie których wcieli się uczniowie Gimnazjum nr 1 ze szkolnego koła wolontariatu.

Duże zainteresowanie wzbudziła liczna grupa motocyklistów na swoich fantastycznych maszynach i możliwość przejażdżki, która podobnie jak w latach ubiegłych znalazła wielu chętnych wśród dzieci i dorosłych.
Tradycyjnie przez cały czas trwania festynu działało stoisko unijne, stoisko profilaktyczne i plac sportowy oferując różne konkursy, gry i zabawy. Najmłodsze dzieci spędzały czas w „Krainie malucha”, która oferowała m.in.: dmuchane zamki, zabawki – klocki i puzzle edukacyjne, maskotki itd. Dzieci chętnie korzystały również ze stoiska fryzjerskiego, malowania buziek, kącika plastycznego. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowały w konkursie przeprowadzonym przez Bank Zachodni (konkurs z nagrodami). Nie obyło się bez „Łowienie ryb”, wspólnych zabaw tanecznych i śpiewów.

Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z działalnością Ośrodka i realizowanymi projektami oraz obejrzeć wystawę z działań w ramach różnych inicjatyw.

Wszyscy uczestnicy gier, zabaw, konkursów zostali nagrodzeni. Nagrody zostały zakupione ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na realizację działań środowiskowych w projekcie, z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przez Bank Zachodni i Pana Tadeusza Łupkowskiego.
Wzorem lat ubiegłych Straż Pożarna i Straż Graniczna prezentowały wozy służbowe z wyposażeniem. Opiekę medyczną, jak co roku zapewniła Grupa Ratownicza IZA MED Pani Izabeli Gałek.

Zaproszeni goście korzystali nieodpłatnie z konsumpcji – gorących kiełbasek, gofrów i ciasta (wypieki pracowników Ośrodka).
Festyn zakończył się pokazem Baniek Mydlanych.

W festynie wzięli udział przedstawiciele różnych grup społecznych zamieszkałych na terenie miasta. Wspólna zabawa, udział w konkursach przyczynił się do integracji, wzmocnienia więzi rodzinnych, propagowania idei wspólnego, aktywnego spędzania czasu i zaszczepienia w najmłodszych pozytywnych wzorców. 

Zobacz więcej w galerii Festyn Spotkajmy się - Poznajmy się 2012

 

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk