Festyn Spotkajmy się - Poznajmy się 2009

Festyn pt.”Spotkajmy się - Poznajmy się” odbył się 4 września 2009r. na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu. Była to otwarta impreza integracyjna dla społeczności lokalnej zorganizowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu. Pomocy organizacyjnej udzieliło: Centrum Sportowo Rekreacyjne, Miejski Dom Kultury, Schronisko im. Św. Brata Alberta, firma poligraficzna Departament Druku i Ratownictwo Medyczne. Festyn był również okazją do zakończenia projektu „Wakacje z MOPS-em” realizowanego przez pracowników socjalnych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Pracownicy Ośrodka i instytucje zaproszone do współpracy, tj. Straż Graniczna, Policja, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Bank Zachodni WBK S.A., Straż Pożarna, Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie YEPP, Zespół Dead Machines, harcerze oraz sponsorzy zapewnili uczestnikom – dzieciom i dorosłym - wiele atrakcji i dobrą zabawę.


Podczas festynu najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności w mini playback show. Chętni w różnych grupach wiekowych mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin, np. ekologii, bezpieczeństwa, profilaktyki w zakresie uzależnień, Unii Europejskiej, działalności Banku Zachodniego czy Straży Granicznej. Przygotowane przez organizatorów atrakcje stanowiły także okazję do oceny własnej sprawności fizycznej, poprzez uczestnictwo w takich konkursach jak: „Jazda na nartach po trawie”, ”Pracowita pszczółka” i ”Bieg z wodą”. Odbyły się również konkursy z wykorzystaniem zdolności manualnych: „Maska z uśmiechem”, „Malowanka” oraz pokaz „Krzyk mody” i konkurs plastyczny. Dzieci chętnie korzystały z kolorowania włosów, malowania tatuaży i buziek, losowania nagród w „Kole fortuny”, jak również zabawy z psem - maskotką. Niemniejszą frajdę stanowiły przejażdżka konna, jazda na quadach, zjazd ze ślizgawki na dmuchanym zamku, prezentacja motorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia Straży Granicznej, pokaz wyszkolenia psa, pokaz akrobatyczny w wykonaniu młodzieży z Görlitz oraz stoisko MPGK promujące ekologię. Swoją działalność zaprezentowało Stowarzyszenie Polsko – Niemieckie YEPP. Wystawiliśmy stoisko promujące Unię Europejską, a Policja - namiot profilaktyczny.


Na program artystyczny złożyły się występ zespołu Dead Machines i harcerzy. W czasie festynu odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego na temat Unii Europejskiej, pt. „Dzieci – rodzice, czyli człowiek najlepsza inwestycja”, ogłoszonego przez Ośrodek w lipcu. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs można było obejrzeć na festynie. Zaprezentowana została również wystawa fotograficzna obejmująca zakresem tematycznym projekt unijny, "Wakacje z MOPS-em" i ogólną działalność Ośrodka.


Do organizacji festynu czynnie włączyły się osoby biorące udział w projekcie Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu, zarówno z 2008 roku, jak i z jego obecnej edycji. Osoby te udzieliły pomocy zarówno od strony technicznej (transport, załadunek, rozładunek i odnowienie dekoracji, przygotowanie placu na którym odbył się festyn – montaż i demontaż sceny, namiotów, parasoli itd.), ale również miały swój wkład organizacyjny poprzez takie działania, jak: przygotowanie tablicy na wystawę fotograficzną, własne wypieki, malowanie dzieciom buziek i włosów itd.
Organizacja festynu została sfinansowana w części ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W budżecie projektu Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu zaplanowaliśmy na ten cel 4000zł. Drugim źródłem finansowania były środki uzyskane na realizację projektów realizowanych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Uczestnicy projektu i ich rodziny bezpłatnie korzystali ze wszystkich atrakcji, w tym z poczęstunku (pieczone kiełbaski, gofry, napoje itp.).
 

Zobacz więcej w galerii Festyn Spotkajmy się - Poznajmy się 2009
 

Czwartek 20 czerwca 2024

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk