Konkurs plastyczny rozstrzygnięty! Znamy już laureatów!

W dniu 9 marca o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Młodość i starość – integracja pokoleń”, który zorganizowaliśmy w związku z ogłoszonym Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Na konkurs wpłynęło łącznie 23 prace. Prace wpłynęły zarówno od indywidualnych uczestników jak również od uczestników ze szkół i innych placówek z terenu miasta, tj. Szkoły Podstawowej
Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 5, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej.

Jury w składzie: Agata Szmigiel - opiekun pracowni plastycznej „Pod Kopułą” w MDK w Zgorzelcu, Halina Maliwiecka – Kierownik MOPS w Zgorzelcu, Marzena Kata – pracownik socjalny ds. animacji społecznej w MOPS Zgorzelec, oceniało prace w 4 kategoriach wiekowych. Ocena dotyczyła
w szczególności: zgodności pracy z tematyką, inwencji i pomysłowości prezentacji tematyki, ogólnego wrażenia estetycznego.
 

W I kategorii (dzieci do lat 5) Jury nie przyznało nagrody głównej i wyróżnień. Postanowiło jednak docenić pięcioletniego Antosia Czabaja, który otrzymał podziękowanie i nagrodę rzeczową dla najmłodszego uczestnika konkursu.

W II kategorii (dzieci od 6 do 12 lat) nagrodę główną otrzymała Kornelia Sosnowska S.P. Nr 5,
I wyróżnienie - Szymon Buczkowski S.P. Nr 5, II wyróżnienie - Sabina Chodorowska S.P. Nr 5.

W kategorii III (od 13 do 17 lat) Jury przyznano jedynie nagrodę główną, którą otrzymała Magda Tłuszcz (ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa).

W ostatniej kategorii laureatami zostali: nagroda główna - Łukasz Ligęza (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej), I wyróżnienie - Teresa Usinowicz (Powiatowy Ośrodek Wsparcia), II wyróżnienie - Tomasz Bartczak (Warsztaty Terapii Zajęciowej),
III wyróżnienie - Piotr Plewiński (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej).

Laureaci z rąk Pani Haliny Maliwieckiej - Kierownik MOPS-u, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy podziękowania za udział w konkursie.
 

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

 

Zobacz więcej w galerii Młodość i starość – integracja pokoleń
 

Niedziela 10 grudnia 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk