Otwarcie boiska w Parku im. I. Paderewskiego

Dnia 09.10.2015r. Ośrodek uczestniczył w otwarciu boiska w Parku im. I. Paderewskiego. Impreza była okazją do oficjalnego przekazania wyremontowanego obiektu mieszkańcom miasta (ułożono nową nawierzchnię asfaltową pokrytą warstwą poliuretanu, zamontowano bramki i kosze, wybudowano nowe ogrodzenie, przy boisku zamontowano przyrządy do ćwiczeń mięśni brzucha, drążek uniwersalny, stół do gry w piłkarzyki).
Z tej okazji dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji organizacje społeczne, instytucje miejskie, kluby sportowe, policja, zgorzelecki magistrat przygotowali gry, zabawy, konkursy sportowe z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy, znakowanie rowerów i wiele innych atrakcji – każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci chętnie poddawały się metamorfozie w saloniku piękności prowadzonym przez pracowników Ośrodka i rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, w szczególności skoki przez linę, połów rybek, rzutach do celu.
Pracownicy Ośrodka szeroko rozpropagowali przedsięwzięcie wśród swoich klientów i zachęcali do udziału. Atrakcje przygotowane przez MOPS cieszyły się dużą popularnością i miały wielu odbiorców.
Ośrodek sfinansował koszty realizacji działania środowiskowego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Impreza ta wpisała się w Program ograniczania strat i szkód osób z problemem alkoholowym klientów MOPS. Spędzając aktywnie czas przeciwdziałamy zjawiskom patologicznym poprzez rozbudzanie zainteresowań sportowych, promujemy zdrowy styl życia, kształtujemy zachowania prozdrowotne, edukujemy poprzez sport i zabawę. Uczestnictwo w tego typu imprezach pozwala na integrację osób w różnym wieku z różnych środowisk. Zobacz więcej w galerii zdjęć
 

Czwartek 20 czerwca 2024

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk