Wygrajmy podwórko Nivea

 Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu włączyli się w organizację Festynu Rodzinnego „Wygrajmy podwórko Nivea”, który odbył się na placu zabaw przy ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu dnia 13.05.2016r. w godzinach od 16.00 do 18.00.
Miasto Zgorzelec zgłosiło lokalizację przy ul. Orzeszkowej do konkursu „Podwórko Nivea 2016”, polegającym na oddawaniu głosów na stronie internetowej na wybrane miejsce od 5 maja do 30 czerwca br. w celu zbudowania nowego placu zabaw.
W związku z powyższym zorganizowano festyn rodzinny, którego celem była promocja zgłoszonej lokalizacji, aby społeczność lokalna miała świadomość podjętej inicjatywy i poprzez oddawanie swoich głosów- wpływ na powstanie rodzinnego miejsca zabaw. Urząd Miasta Zgorzelec przygotował specjalne miejsce, aby osoby uczestniczące w festynie mogły od razu oddać swój głos.
Ośrodek włączył się w organizację festynu m.in. poprzez malowanie buziek oraz robienie warkoczyków. Ponadto każde z dzieci mogło zabrać ze sobą wykonane przez pracowników Ośrodka „balonowe zwierzątka”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły m.in. w grach i zabawach integracyjnych, w pokazie pierwszej pomocy, a także skorzystały z oznakowania rowerów. Poprzez zajęcia sportowe zarówno dzieci, jak i ich rodzice kształtowali nawyk aktywnego wypoczynku i mogli pobudzić zainteresowania sportowe. Promując zdrowy styl życia poprzez rozbudzanie zainteresowań sportowych przeciwdziałamy zjawiskom patologicznym, kształtujemy zachowania prozdrowotne, edukujemy poprzez sport i zabawę. Rodzice integrowali się ze swoimi pociechami dzięki wspólnemu uczestnictwu w zabawie. Zarówno integracja, jak i zacieśnianie więzi rodzinnych wpisuje się w Program Ograniczania Strat i Szkód Osób z Problemem Alkoholowym Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu.
Podczas rodzinnego festynu przewidziany był również słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała i wiele osób w każdym wieku mogło cieszyć się z udziału w przygotowanych atrakcjach.

Zobacz więcej w galerii zdjęć
 

Poniedziałek 25 września 2023

BIP

Pobierz Acrobat Reader

Pajacyk